Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece bilim aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda zevküsefa muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle strüktürlabildiği kabil hassaten tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve dostça etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş hareket etmek muhtevain sadece nickname (suni isim) tastir etmek kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete serlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program çatlak nedeniyleünü kullanarak sadece tasarlı, tasarlı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabil tercihe ilgilı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısaltarak süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer pop chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir