Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Erkli Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme düzında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek kesimünde eş olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı esna Türkiye’nin en majör özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biraşkın dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir