Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daima giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çdüzenındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değfiiltirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arazi düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Izlemçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram bağlantısı istediği dâhilin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çalmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişeksiksiz farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Kesinlikle Mazi Alınır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne yazık ki çok okkalı usul bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değfiiltirin ve çabucak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çdüzenındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz değfiiltiğinde veya kullanıcı adınız değfiiltiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değfiiltirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değfiiltirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değfiiltiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da gâh “değfiilikliği geçmiş düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değfiiltirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir