kurumsal logo tasarımı

logo tasarımı

Logo nedir? Kelime fehvaı olarak töz muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir anlayışin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, fehvaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak anlayışletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı anlayışi sembolize edebileceği üzere, markanın kendi fehvaı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara sahip mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime fehvaının haricinde, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan kişi yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı az çok önemlidir. Başka taraftan logo dizayn çtuzakışmasını yapacak kişi yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çtuzakışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, anlayışletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çtuzakışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğanlayıştirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş alanı ile faaliyette kâin şirketler yürekin daha çok yeğleme edilebilir. Biricik bir sektörde canlılık gösteren anlayışletmelerin çoklukla logoları dalü özümleme fiyat. Fakat yekten fazla dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda anlatmak imkansızdır.

Logo ne anlayışe yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan nitekim bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple anlayışletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza zinde adımlarla devam edebilmek adına “logo dizayn” çtuzakışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir zevahirte tanılamanmasını sağlayıcı anlayışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, palas anlaşılır, yazıırlanması palas, olanaklı başüstüneğunca az adetda renkten oluşmalıdır. Her çtay baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı firma ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mefret muhatara verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine uygun olmalıdır. Hatta kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin huzurıesna ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir bile sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da firma yürekin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı fehva bakımında bu selen çok önemlidir.

logo tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir