Finansal Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı felek cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına husus veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabil şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve tarik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine büyük ilişki göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi gerçekleştirmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz bir küme malumat sahibi yürütmek istiyorsanız, birşu denli terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine nazaran belirlenir ve birşu denli kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki olaylar karşı malumat verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabil evetşfakat şekline bel fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok bir küme malumat sahibi yürütmek bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

ıstılah Valörı
Doğum haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı malumat verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişçilikimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz pek çok bahis karşı malumat ita konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir