Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnız başına öne çıkan en mehabetli oranda ilaç ciğererik patentinin pay sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği meydanı büyütmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun vukuf acıarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen temeları medlulında ülkesini kalıcı temaşa fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat temelvuruları ile de meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında imdi sahici bir mahir olmasıyla beraberinde kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta sürülen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el arasında en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Eşı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla kandırıcı sorunlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse üstelik katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde başlamak üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insanlık tarihine mehabetli bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı kıymettar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uzatmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilinen şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (taç ağırlık) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede izinı alınmıştır. Tüm çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birsonsuz şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Yaversıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta taçıkların geçmesi ciğerin belli başlı bir vakitı beklesek üstelik kimiları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de ciğererisinden hafif bir şekilde tedavi edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Hassaten eşeysel sorunlev bozukluğunu da tedavi kılmak ciğerin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış öfkee karşı mukavim ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat temelvurularının 2000 adetine benzeyenın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı sorunleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai hayattan uzak zaruri ev istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Konuyla alakalı görüşünü beyan fail Spektral Holding Yönetim Kurulu Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en sevap katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da mehabetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde mevzi meydan öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik üsteliksevinçli patentinin pay sahibi olması ve temelvurusunu ilk fail şahıs olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser meydanında çaldatmaışmalarını kalıcı degajeleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birsonsuz kere Türkiye Yılın Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil vatan dışında doğrusu kürevi anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların hakkındalığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile beraberinde kandırıcı sorunlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birsonsuz farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda mevzi meydan bir zer sahası ile beraberinde temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan porte yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a tabi esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak soruntiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada içtihatlerine mevzi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli ilhak porte sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve çav yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal gereç gestaltsındaki tırı vırıluklar yardımıyla mürtefi derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine makul rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi meydan inceliklara gereğince ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir